Ивас Инженеринг ЕООД

Ремонти

   Домът е нашето лично пространство – място за отдих и почивка, където прекарваме време със семейство и приятели. За да поддържаме топлината, уюта и комфорта в дома е нужно да полагаме грижи за него.

  При предприемане на ремонт първа и най-важна стъпка е правилното планиране както на бюджета, с който разполагаме, така и на изпълнението. Използването на висококачествени материали и наемането на опитни специалисти е от голямо значение за успешния ремонт.

    Точно затова ние от „Ивас Инженеринг ЕООД“ сме тук!

  Ние Ви предлагаме перфектна организация и правилно управление на ремонтния процес. Нашият екип от висококвалифицирани специалисти в областта на строително-ремонтните дейности Ви гарантира най-качествените материали на пазара, прецизно изпълнение и коректно отношение.

Преди започване на строително-ремонтните дейности се прави оглед и заснемане на обекта. Изчертава се подложка, необходима за бъдещата работа.

Започва се с отстраняване на стара санитария, демонтаж на мебели и радиатори. Щом обектът е разчистен, идва ред на сваляне и къртене на подови и стенни покрития (паркет, ламинат, плочки и др.), демонтаж на врати и дограма, сваляне на мазилка, премахване на неносещи преградни стени и др. Следва събиране и изхвърляне на отпадъците, както и извозване и качване на необходимите материали и оборудване. Стъпките от този работен етап зависят от първоначалното състояние на обекта.

Този етап включва зидане и изграждане на нови стени и отвори. Тук трябва да се уточнят размерите, видът на профила и стъклопакетът за новата дограма, както и размерите на интериорните врати.

След приключване със зидарията, идва ред на ВиК, ОиВ и електроинсталациите.

Електроинсталацията се планира от самото начало – изработва се детайлен проект, който съдържа брой и вид на ключове, контакти, осветителни тела, кабели, брой на токови кръгове и схема на таблото. На този етап се полагат и монтират кабелите, разклонителните кутии и изводите, изгражда се основа за окачен таван, ако е предвиден такъв.

ВиК инсталацията включва смяна на тръбите в баня, тоалетна, мокро помещение и кухня. След приключване с водопровода и канализацияра се прави тест, за да се уверим, че всичко е изрядно с тръбите и няма течове.

На този етап се поставя дограмата, която дава фронт за вътрешните мазилки. Следва грундиране и полагане на мазилка по стените. В случаите, когато стените са криви се налага използването на повече материал, за да се изравнят. Това може да доведе до поява на пукнатини и в такъв случай се прави шпакловка с мрежа.

Идва ред на таваните, които могат да бъдат изпълнени с мазилка или гипсокартон. Гипсокартонът се използва при по-криви плочи на таваните, както и при изграждането на окачен таван, който позволява монтирането на луни и скрито осветление.

Подготвя се основа за подовата настилка посредством циментова замазка или олекотен бетон и се грундира с бетонконтакт. Важна стъпка е полагането на саморазливна замазка, която ни дава гладка основа за полагането на настилки като ламинат и паркет.

Преди започване на работа с шпакловката, стените се грундират за фиксиране на прахта, заздравяване на основата и изолиране на влагата. Шпакловките биват два вида – гипсова и фина. Гипсовата шпакловка се използва за изравняване и запълване на наравности, дупки и разклонителни кутии и се полага върху направена мазилка. Фината шпакловка се поставя преди боята или тапета като след нея се шлайфа.

След полагането на замазката, идва ред на подовите настилки, като първо се поставя гранитогресът и след това останалите настилки като ламинат и паркет.

На този етап се полага финишното покритие по стените – латекс, декоративни мазилки, тапети и др. Преди боядисването се нанася грунд, който изглажда грапавината на повърхността и намалява разхода на латекс.

След като подовете и стените са готови и ъглите на отворите са обърнати, може да бъдат монтирани интериорните врати. На този етап се монтират външните модули на ключове и контакти, както и осветителните тела. Ред е за монтаж на климатик (ако има нужда). Време е да бъде поставен санитарният фаянс – тоалетни чинии, вани, смесителни батерии, чешми, кранчета за тоалетна и др., както и всички останали уреди и мебели. Преди издаване на обекта, той се почиства и отпадъците се изхвърлят.